شرکت دربهای اتوماتیک پارسیان در رشت

انواع درب های اتوماتیک

پارسیان درب

زمان مطالعه 1 دقیقه

انواع درب های اتوماتیک
🔻 کرکره برقی
همانطور که از نام کرکره برقی مشخص هست این نوع درب برقی در واقع مدل مدرن شده ی همان کرکره های معمولی هست که در سطح شهر دیده می شود.اما درحال حاضر نوع این سیستم ها کاملا متفاوت بوده و دارای انواع متفاوتی می باشد.استفاده از کرکره های اتومات برقی امروزه به عنوان درب پارکینیگ بسیار رواج پیدا کرده است و این به دلیل قیمت پایین این نوع درب اتومات پارکینگی می باشد.قیمت درب اتوماتیک پارکینگی نسبت به نوع و متریال استفاده شده در آن متفاوت می باشد.
کرکره های اتوماتیک برقی نیز با توجه به نوع تیغه و موتور استفاده شده در آن تقسیم بندی می شوند ، معمولا از کرکره هایی که جنس تیغه ی آن ها گالوانیزه می باشد بیشتر در پارکینگ منازل استفاده می شود و از کرکره های اتومات با تیغه ی پلی کربنات که استحکام و مقاومت بالاتری دارند در اماکنی همچون صرافی ها و طلا فروشی ها که نیاز به امنیت بیشتری دارند استفاده می شود
🔻 درب ریلی
درب ریلی که به نام درب کشویی نیز شناخته می شود؛ از جمله درب های مدرن می باشد که زیبایی منحصر بفردی را به محیط می دهد. درب ریلی اغلب برای پارکینگ منازل و کارخانجات و … مورد استفاده قرار می گیرد و برای پارکینگ منازل از درب ریلی کوچکتر استفاده می شود .قیمت درب ریلی با توجه به اندازه طول و عرض و موتور استفاده شده در آن متفاوت است. درب ریلی قابلیت تردد متعدد دارد و باز و بسته کردن درب های ریلی آسان و راحت است و با ریموت یا تلفن همراه و … باز و بسته می شوند.با نصب باتری ذخیره کننده در زمان قطع برق نیز به راحتی باز و بسته می شود.اغلب درب ریلی اتوماتیک دارای سنسور هستند و در صورت مشاهده مانع سرعت آن ها کاهش یافته و کنترل می شود.درب های ریلی همچنین کمترین صدا را دارند و قدرت بسیار بالایی دارند.سرعت بالای درب های ریلی از ویژگی های مهم آن هاست.
🔻 راهبند اتوماتیک
راهبند اتوماتیک وسیله ای است که به منظور یک سد در ورودی/خروجی پارکینگ نصب می شود. این راهبند ها می توانند تردد وسایل نقلیه را چک کرده و همچین ورود/خروج آن ها را محدود کنند. این کار کمک می کند فقط کسانی که مجاز به استفاده از پارکینگ هستند، وارد پارکینگ شوند. چرا که در همه مکان ها حفاظت و مدیریت از پارکینگ اهمیت دارد. بنابراین راهبند اتوماتیک وسیله بسیار عالی برای مدیریت پارکینگ هستند. از راهبند ها در مکان های مختلف که تردد باید کنترل شود استفاده می شود. مانند هتل ها، بیمارستان ها، پارکینگ های عمومی و … . راهبندهای اتوماتیک علاوه بر اینکه در فضاهای روباز و جهت کنترل تردد نصب می شوند، در مکان هایی که سربسته هستند نیز کاربرد دارند. نصب راهبند اتوماتیک در اماکن، مقرون به صرفه تر از حفاظ های دستی و سنتی هستند. همچنین نصب راهبند اتوماتیک موجب آسان شدن کار نگهبان مرکز می شود. زیرا برای باز/بسته کردن راهبند اتوماتیک، تنها زدن یک دکمه کافی است. با زدن دکمه ی باز توسط نگهبان، بوم راهبند به سمت بالا حرکت کرده و مانع رفع می شود. پس از رد شدن وسیله نقلیه یا فرد، راهبند با سنسور تشخیص وجود فرد یا وسیله نقلیه، تشخیص می دهد که فرد رد شده و بوم به سمت پایین حرکت می کند. همچنین با فشردن کلید بسته شدن راهبند نیز می تواند راهبند را ببندد. اما اگر زودتر از رد شدن مانع دکمه را فشار دهد، راهبند با سنسورهای تشخیص وجود مانع، وجود وسیله نقلیه را تشخیص داده و بسته نمی شود.این سنسور باعث می شود، به مانعی که در زیر راهبند قرار دارد آسیب نرسد.
شما اولین نفری باشید که درباره این پست نظر می‌دهید.